Flary służą do sygnalizowania i są szeroko wykorzystywane w różnych dziedzinach życia, w tym również w sporcie czy w fotografii. Flary bywają widoczne na przykład podczas meczy, kiedy to kibice przy ich pomocy starają się pokazać swoją sportową radość. Bardziej tradycyjnie flary służą do ostrzegania lub sygnalizowania czegoś.

 

Gdzie są używane flary?

Tradycyjnie flary są wykorzystywane na przykład w żegludze morskiej – flary wypuszcza się w przypadku problemów na wodzie, dając tym samym sygnał wzywający do pomocy. Flary mogą być też wykorzystywane do ostrzegania o niebezpieczeństwie i w ten sposób często używają ich różne służby ratunkowe. Od jakiegoś czasu flary są też szalenie popularne w fotografii.

 

Jak wykorzystać filary w fotografii?

Flary oraz świece dymne mogą dać niesamowity efekt na zdjęciach robionych na przykład podczas współpracy z klientami na sesji narzeczeńskiej czy ślubnej. Kolorowy dym unoszący się wokół fotografowanej pary daje świetny efekt. To jedna z modny w tendencji jeżeli chodzi o robienie zdjęć plenerowych dla klientów. Przydają się wtedy intensywne kolorowe flary oraz świece dymne, która są całkowicie bezpieczne dla użytkowników, zapewniając świetny efekt wizualny.